Jakie są znaki ostrzegawcze nieprawidłowej pompy hydraulicznej? Poniżej wymieniono niektóre typowe znaki ostrzegawcze i sposoby ich wykrywania. Problemy te zwykle obejmują wycieki, kawitację, luźne połączenia i luźne połączenia. Jeśli zauważysz którykolwiek z tych problemów, być może nadszedł czas, aby skontaktować się z wykwalifikowanym specjalistą w celu naprawy pompy hydraulicznej. Możesz także zidentyfikować źródło problemu, słuchając hałasu wydawanego przez pompę.

Wycieki
Nieszczelna pompa hydrauliczna może drastycznie obniżyć ciśnienie w układzie i doprowadzić do wzrostu temperatury roboczej. Problem można przypisać kilku czynnikom, w tym nadmiernemu luzowi, nadmiernej lepkości oleju lub zanieczyszczeniu. W niektórych przypadkach możliwa jest renowacja krytycznych elementów, ale przywrócenie zużytych powierzchni może być trudne. Jeśli masz przecieki, ważne jest, aby jak najszybciej wykonać naprawę.

Kawitacja
Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania kawitacji w pompie hydraulicznej jest regularne sprawdzanie wkładu filtra. Obecność kawitacji może powodować przyspieszone zużycie powierzchni, przedwczesne uszkodzenie uszczelnienia i pogorszenie jakości płynu hydraulicznego. Uszkodzenia kawitacyjne mogą również prowadzić do innych problemów, takich jak brak smarowania. Oprócz awarii pompy kawitacja może również wpływać na funkcjonalność innych elementów. Jeśli podejrzewasz kawitację, musisz jak najszybciej dokonać naprawy.

Luźne połączenia
Węże są jedną z pierwszych rzeczy, które zużywają się w układzie hydraulicznym. Na szczęście węże hydrauliczne są wykonane z wysokiej jakości materiałów i powłok zewnętrznych zapewniających trwałość. Mimo to węże mogą działać tylko od pięciu do siedmiu lat, zanim będą wymagały wymiany. Najczęstszym źródłem awarii węża są złączki na cylindrze. Oto kilka wskazówek dotyczących naprawy węży. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak naprawić wąż hydrauliczny.

Luźne złącza
Kiedy złącza pompy hydraulicznej się poluzują, pierwszym krokiem jest ustalenie pierwotnej przyczyny. Ten problem często skutkuje niską wydajnością i nadmiernym hałasem, w tym szlifowaniem metalu o metal i kratą. Może również prowadzić do niepotrzebnego zużycia innych maszyn, takich jak cylindry, zawory i wały. Jeśli ten problem nie zostanie rozwiązany, może to prowadzić do większego projektu zastępczego. https://pompyhydrauliczne-czesci.pl

Luźne śruby dociskowe
Te śruby regulujące luz pasują do prawie wszystkich ręcznych regulatorów luzu. Są to obrabiane CNC śruby dociskowe 4140 i wyposażone w osprzęt klasy 8. Eliminują potrzebę stosowania niebezpiecznych metod i są przystosowane do siły ciągnącej do pięciu funtów. Do ich montażu można użyć klucza udarowego 1/2″. Eliminują one również potrzebę stosowania specjalistycznego narzędzia, takiego jak klucz nasadowy lub nastawnik nasadowy.

Przegrzanie
Jeśli pompa hydrauliczna się przegrzewa, może być konieczna jej naprawa. Nieefektywna praca systemu i zużyte części mogą prowadzić do nadmiernego obciążenia cieplnego i ostatecznie do awarii pompy. Co gorsza, jeśli nie naprawisz tego na czas, problem się nasili i będziesz musiał wydawać pieniądze na naprawy i wymiany. Na szczęście istnieje kilka łatwych poprawek, które możesz wykonać samodzielnie, ale tylko przeszkolony inżynier napraw powinien je wypróbować. https://serwis-hydro-sauer.pl/numery-katalogowe-czesci-serwisowych-do-produktow-danfoss/

Pompy zębate
Kiedy masz do czynienia z pompą hydrauliczną, ważne jest, aby wziąć pod uwagę stan pomp zębatych. Z biegiem czasu zaczną tracić wydajność i wydajność. Poślizg przepływu – wyciek pompowanej cieczy w kierunku strony ssącej – może być główną przyczyną awarii. Niewystarczające pompowanie jest spowodowane poważnym zużyciem kluczowych elementów. Te elementy obejmują wał napędowy i tuleję, środkowy otwór w napędzanym kole zębatym, powierzchnię czołową koła zębatego, obudowę i pokrywę pompy. Aby określić stopień zużycia, należy zdemontować pompę i sprawdzić części.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *