Klawiatura laptopa ma dwa plastikowe elementy, które znajdują się wewnątrz każdego klawisza. Mniejszy jest przymocowany do większego za pomocą haczyków po wewnętrznej i zewnętrznej stronie. Mniejsza część ma specyficzny sposób przymocowania do większej części, a dwie części pasują do siebie tylko wtedy, gdy są połączone we właściwy sposób. W tym artykule omówimy, jak sprawdzić, czy klucz jest uszkodzony i jak go naprawić, jeśli przyczyną są ustawienia języka.

Wymień uszkodzony klucz
Wadliwy klucz w laptopie może wydawać się skomplikowanym problemem do rozwiązania, ale istnieją sposoby, aby samodzielnie go wymienić. W niektórych przypadkach możesz po prostu wyczyścić nasadkę klawiszy lub ponownie umieścić ją na swoim miejscu. Aby to zrobić, potrzebujesz plastikowego lub metalowego narzędzia do podważania i pęsety. Aby podważyć nasadkę klawiszy z klawiatury, wsuń narzędzie pod klawisz i delikatnie pociągnij w górę z obu stron.

Przed próbą wymiany wadliwego klucza do laptopa upewnij się, że znasz model swojego laptopa, aby móc określić, gdzie kupić zamiennik. Być może uda Ci się znaleźć zamiennik online. Upewnij się, że zrobiłeś zdjęcie kluczyków, aby móc się do nich odnieść podczas wymiany. Jeśli nie możesz znaleźć klucza zamiennego do laptopa, możesz również sprawdzić sklepy sprzedające części komputerowe.

Wyczyść pod uszkodzonym kluczem
Jak czyścić pod uszkodzonym kluczem do laptopa? Możesz spróbować wyczyścić go samodzielnie lub zatrudnić profesjonalistę, który zrobi to za Ciebie. Należy uważać, aby podczas czyszczenia nie uszkodzić wewnętrznych funkcji laptopa. Jeśli nie możesz wyjąć kluczyków, zrób zdjęcie obszaru i odpowiednio je wyczyść. Unikaj używania narzędzi, które mogą wygiąć lub zeskrobać klawisze. Zestaw naprawczy „narzędzia do podważania” może być bardzo przydatny i kosztuje tylko około 10 USD.

Aby wyczyścić klawiaturę, możesz nakleić na klawisze przezroczystą taśmę. Możesz złożyć taśmę tak, aby lepka strona była skierowana na zewnątrz. Użyj taśmy, aby przetrzeć klawisze i ujawnić brud uwięziony pod nimi. Pamiętaj, aby dokładnie wysuszyć przed ponownym podłączeniem lub użyciem. Czyszczenie spodu klucza laptopa może być trudnym procesem, ale nie jest niemożliwe. Jeśli nie masz pewności co do procedury, zapoznaj się z instrukcją obsługi laptopa lub skontaktuj się z producentem laptopa.

Sprawdź, czy klucz jest uszkodzony
Podczas częstego korzystania z laptopa mogą wystąpić awarie klawiatury. Może się to zdarzyć, gdy przełączasz się między laptopem służbowym i osobistym, a nawet gdy klawiatura jest uszkodzona bez wyraźnego powodu. Jeśli nie masz pewności, co jest nie tak, możesz sprawdzić w menedżerze urządzeń, czy sterownik klawiatury jest uszkodzony. Jeśli nadal działa, prawdopodobnie nie jest to problem sprzętowy.

Wymienna karetka na klucze powinna być ustawiona w taki sam sposób, jak stara karetka. Wymienna klawiatura powinna zostać wepchnięta na środek karetki i powinna zatrzasnąć się na swoim miejscu. Ten proces nie dotyczy klawiatur MacBooka, które nie korzystają z klawiatur. Podczas wymiany klucza do laptopa włóż nowy pod kątem 45 stopni i dociśnij go, aż zatrzaśnie się na swoim miejscu. Jeśli zauważysz jakiekolwiek ślady luźnego kurzu w gnieździe, może to być zły klucz.

Sprawdź, czy klucz nie jest uszkodzony z powodu ustawień językowych
Wadliwa klawiatura może być spowodowana wieloma różnymi czynnikami, w tym wadliwą częścią sprzętową, nieaktualną instalacją oprogramowania lub ustawieniami języka. Na szczęście istnieje kilka prostych kroków, które możesz wykonać, aby zdiagnozować problem i rozwiązać go w mgnieniu oka. Czytaj dalej, aby uzyskać przydatne wskazówki i porady! Klucz na twoim laptopie może działać nieprawidłowo z wielu różnych powodów.

Jedną z najczęstszych przyczyn nieprawidłowego wyświetlania znaków specjalnych na laptopie jest zły układ klawiatury. Ten problem może wystąpić podczas procesu konfiguracji lub przypadkowo przez użytkownika. Aby rozwiązać problem, przejdź do menu Start i wybierz Łatwość dostępu z opcji klawiatury. Upewnij się, że język, którego używasz, jest językiem domyślnym. Jeśli to nie zadziała, spróbuj ponownie zainstalować oprogramowanie lub zmienić ustawienie języka.

Źródło: https://www.laptopkey.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *